Aksaray Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi
2018/2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni

Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı.

Fakültemiz 2018 - 2019 Eğitim – Öğretim Yılı mezuniyet töreni coşkuyla kutlandı.


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ve Mühendislik Dekan  V. Prof.Dr.Ayhan ÖZÇİFÇİ' açılış konuşmaları yaptılar.

2018-2019 Mezuniyet Töreni ASÜ Stadyumunda, il protokolü, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Mühendislik Fakültesi öğrencileri belgelerini alarak yeni bir hayata başladı. Öğrencilerin saha içerisinde yaşadığı mezuniyet sevincini, aileler tribünlerde büyük bir gururla takip etti. Öğrencilerin ailelerini kutlayan ve çocuklarının yanında oldukları için tebrik eden Muhendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ayhan ÖZÇİFÇİ, Fakültemizin tüm akademik ve idari personelin gayretleriyle şekillendiğini vurgulayarak, çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Aksaray’a da teşekkür eden ÖZÇİFÇİ, Ortak eğitm programı hakkında bilgi verdi.

"Ortak Eğitim Nedir

Bu program, Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi lisans programı öğrencilerinin aldıkları eğitimle ilgili özel veya kamu kurum ve kuruluşları ile işletmelerde lisans eğitimleri süresince 7. ve 8. yarı yıllarda  katılacakları ortak eğitim uygulamasının esaslarını belirlemek, öğrencilerin üniversitede öğrenilen bilgileri iş hayatında edinecekleri deneyimlerle birleştirmek suretiyle istihdam edilmelerinde rekabet güçlerini artırmalarını amaçlamaktadır.

Ortak Eğitim  öğrencilerin öğrenimleri sırasında iş yerlerinde, meslekleriyle ilgili bir alanda çalışmaları ile mesleki gelişmelerini pekiştiren programlı bir eğitim stratejisidir.


Ortak eğitim sisteminde öğrenci, üniversite-sanayi işbirliğinin bir aracı olarak hem kendini, hem üniversitesini hem de çalıştığı kurumu geliştirir.

Ortak Eğitime dahil olan öğrencilerin bu program kapsamında çalıştıkları süre boyunca sigortaları üniversitemiz tarafından karşılanmaktadır."

ortak eğitim kapsamında ilk defa mezun veren fakültemiz %80 oranında başarı sağlamış öğrencilerimizin bir çoğu staj yaptığı fabrikalarda mühendis olarak işe başlamışlardır.


Mezuniyet töreni, öğrencilerin yürüyüşü, bölümlerinde dereceye girenlere belge ve hediyelerinin takdim edilmesi, tüm öğrencilerin belgelerini alması ve havai fişek gösterisi eşliğinde kep atmanın ardından sona erdi. 

Diğer Haberler